Na murawach Uniejowa. Stołeczne piłkarki z brązowym medalem mundurowego Mundialu
29.05.2026 • Karolina Latuszek
Reprezentacja kobiet Komendy Stołecznej Policji z powodzeniem zaprezentowała się podczas piątej edycji turnieju „Mundurowy Mundial Uniejów 2026” o Puchar Komendanta Głównego Policji. Po emocjonujących i niezwykle wyrównanych spotkaniach stołeczne policjantki wywalczyły trzecie miejsce, pokazując ogromne zaangażowanie, charakter oraz sportową determinację. Na piłkarskie zawody wyruszyła również męska drużyna z OPP w Warszawie. Chociaż bez miejsca na podium, to mężczyźni również wykazali się sportowym zacięciem podczas uniejowskich zawodów. Sport to nie tylko zdrowie i rozwój fizyczny, to przede wszystkim kondycja, która w codziennej służbie jest bardzo potrzebna.
Turniej, który odbywał się w Uniejowie, zgromadził drużyny służb mundurowych z całej Polski. Zawody były okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również integracji środowiska mundurowego oraz promocji aktywności fizycznej i zasad fair play.

Zdjęcie: Archiwum drużyny kobiecej Komendy Stołecznej Policji
Policjantki reprezentujące Komendę Stołeczną Policji od początku turnieju prezentowały wysoki poziom sportowy. To efekt systematycznych treningów i zaangażowania całej drużyny.
Zdjęcie: Archiwum drużyny kobiecej Komendy Stołecznej Policji
Każdy mecz był pełen wielu emocji, a droga do podium wymagała ogromnego wysiłku oraz konsekwencji w grze.

Zdjęcie: Archiwum drużyny kobiecej Komendy Stołecznej Policji
Decydujące spotkanie o trzecie miejsce rozegrane zostało z reprezentacją Wojska Polskiego. Po bardzo zaciętym meczu i walce do ostatnich minut – policjantki z Komendy Stołecznej Policji zwyciężyły 2:1, zapewniając sobie miejsce na podium.

Zdjęcie: Archiwum drużyny kobiecej Komendy Stołecznej Policji
Ogromnym wyróżnieniem dla stołecznej drużyny było również indywidualne osiągnięcie Karoliny Gruszki, która została wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju. To prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem jej wysokich umiejętności, zaangażowania oraz doskonałej postawy na boisku podczas całych rozgrywek.

Zdjęcie: Archiwum drużyny kobiecej Komendy Stołecznej Policji
Ostatecznie stołeczna drużyna kobiet zakończyła turniej na trzecim miejscu, co jest dużym sukcesem i powodem do dumy dla całej formacji.

Zdjęcie: Archiwum drużyny kobiecej Komendy Stołecznej Policji
Zawodniczki podkreślały, że udział w wydarzeniu był dla nich nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również wyjątkową okazją do reprezentowania Komendy Stołecznej Policji na ogólnopolskiej arenie.

Zdjęcie: Archiwum drużyny kobiecej Komendy Stołecznej Policji
„Mundurowy Mundial Uniejów 2026” odbywał się pod patronatem Komendanta Głównego Policji i był częścią obchodów 100-lecia sportu w polskiej Policji. Turniej po raz kolejny pokazał, że funkcjonariusze i funkcjonariuszki służb mundurowych doskonale odnajdują się nie tylko podczas codziennej służby, ale również na sportowych boiskach.

Zdjęcie: Archiwum drużyny mężczyzn Oddziału Prewencji Policji w Warszawie
Nie sposób też nie wspomnieć o męskiej reprezentacji z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, której policyjni piłkarze może nie wskoczyli na pudło, jednak swoją charyzmą i charakterem pokazali, że zespołowo pracuje się nie tylko w służbie, ale również na boisku piłkarskim.