Policyjni sportowcy odnoszą sukcesy

09.10.2021 • Daniel Niezdropa

Miesiąc wrzesień był pełen policyjnych sukcesów naszych resortowych sportowców i biegaczy. Monika Nawrat ze stołecznej prasówki zajęła w Pile pierwsze miejsce wśród kobiet w Półmaratonie Signify, a Krzysztof Wiśniewski z wydziału zaopatrzenia wywalczył 2 miejsce w III Mistrzostwach Polski Policji w triathlonie.

mł. asp. Monika Nawrat (Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji)

5 września ponad 1000 zawodników z Polski i zagranicy stanęło na starcie pilskiego Półmaratonu Signify. W tym roku, już po raz kolejny przy współpracy Szkoły Policji w Pile, w ramach półmaratonu rozegrane zostały zawody Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie.

Stołeczna policjantka, nasza redakcyjna koleżanka, mł. asp. Monika Nawrat, zdobyła pierwsze miejsce wśród kobiet reprezentując Komendę Stołeczną Policji, a do tego była czwartą Polką na mecie Półmaratonu Signify. Puchary zwycięzcom wręczyli: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak- Krzeszewska, Prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA pan Witold Drzażdżyński oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Szkole Policji w Pile kom. Jarosław Pińkowski.

W tym sezonie był to 10-ty start policjantki zakończony miejscem na podium. (ważniejsze: Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Chomiczówki, Bieg przez Most itd). Spod jej pióra wychodzą ciekawe zdrowotne porady, jest też autorem poradników sportowych. Gratulujemy i czekamy na kolejne trofea.

sierż. sztab. Krzysztof Wiśniewski (Wydział Zaopatrzenia Komendy Stołecznej Policji)

Krzysztof Wiśniewski, policjant z Wydziału Zaopatrzenia Komendy Stołecznej Policji wywalczył 2 miejsce w III Mistrzostwach Polski Policji w triathlonie. Startował w kategorii wiekowej mężczyzn M39 (30-39 lat) na dystansie 1/2 Ironman (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu).

To kolejne ważne dla niego osiągnięcie, które zdobył w swojej sportowej karierze. Do tej pory brał udział w wielu zawodach, spełniając i realizując swoje sportowe pasje, a przy tym z dumą reprezentując garnizon stołeczny. Krzysztof Wiśniewski z sukcesem ukończył triathlon organizowany przez World Triathlon Corporation (WTC).

Zawody thriatlonowe wymagają niezwykłej czasami wytrzymałości. Nasz policjant jak nam przekazał, konsekwentnie realizuje wszystkie sportowe plany, systematycznie trenuje, a przy tym ma wielkie wsparcie swoich bliskich, którzy kibicują mu na każdych zawodach.

Życzymy naszemu IRONMAN-owi kolejnych wygranych i jak najlepszych wyników w tej niezwykle wymagającej dyscyplinie.