Aktualności

W krwiodawstwie siła

16.11.2022 • Karina Pohoska

13 października odbyła się kolejna stołeczna, policyjna akcja honorowego oddawania krwi. Krwiobus jak zwykle czekał na chętnych przed Komendą Stołeczną Policji. Zjawiło się 35 osób, z czego 34 zakwalifikowały się do oddania krwi. Łącznie udało się zebrać ponad 15 litrów tej życiodajnej substancji. Tego dnia cel był tylko jeden – pomóc Pani Annie Kisiel, mamie naszego policyjnego kolegi, którą choroba pozbawiła zdrowia i obecnie przebywa w szpitalu w Chełmnie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli oddać krew, aby wesprzeć ratowanie jej życia.


Foto: Tomasz Oleszczuk

Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się nasz los czy naszych bliskich. Dziś jesteśmy zdrowi, ale jutro może się to zmienić. Dbanie o siebie to jedno, dbanie o najbliższych to drugie, ale dbanie o osoby, których nie znamy, poprzez oddanie im czegoś tak bezcennego, jak nasza krew, to piękny i wartościowy gest. Bezinteresowna pomoc obcemu to oznaka dobrego serca.

24 października już po raz jedenasty ruszyła ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi, pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”, która potrwa do 23 grudnia. Ze względu na czas jej trwania jest to również jedna z form uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Stołecznej Policji, w ramach akcji ogólnopolskiej, zaprasza wszystkich do przyłączenia się do tej pięknej inicjatywy w dniu 15 grudnia, jak zwykle przed siedzibą KSP, czyli Pałacem Mostowskich. W razie jakichkolwiek zmian będziemy informować na bieżąco.
Zachęcamy również naszych Czytelników do przyłączenia się do Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Stołecznej Policji. Na stronie internetowej KSP znajdziecie podstronę poświęconą naszemu stołecznemu klubowi krwiodawców.

Przypominamy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących ją chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.