Stołeczny Magazyn Policyjny - nr 6/2010
02.09.2010 • Elżbieta Sandecka-Pultowicz
W numerze między innymi: Srebro dla stołecznej „drogówki”; Piłka jest okrągła, a kluby są dwa; Czy naprawdę walczymy z pedofilią; Komu dłuższy urlop; Narkomania – czy warto o niej rozmawiać? cd.; „Tajne przez poufne”; Szlif językowy nabiera rozpędu; Menzurka sukcesu pełna po brzegi.
Srebro dla stołecznej „drogówki”!
Drużynowo stołeczni policjanci zajęli drugie miejsce podczas ogólnopolskich zawodów na najlepszego „Policjanta Ruchu Drogowego 2010”. Młodszy aspirant Tomasz Kleniewski był najlepszy w jeździe na motocyklu, w klasyfikacji indywidualnej zajął II miejsce, natomiast drugi reprezentant Komendy Stołecznej Policji sierż. Rafał Makowiecki zajął VIII lokatę.
Perfekcyjna wiedza z zakresu ruchu drogowego, płynne regulowanie ruchem na skrzyżowaniu, a także mistrzowskie slalomy motocyklem i samochodem – to niezbędne umiejętności, jakimi muszą dysponować uczestnicy konkursu na najlepszego „Policjanta Ruchu Drogowego”. Wśród tegorocznych laureatów stołecznego konkursu są: sierż. szt. Piotr Nowakowski (I miejsce), sierż. Rafał Makowiecki (II miejsce) oraz mł. asp. Tomasz Kleniewski (zawodnik rezerwowy).
Jeżeli komuś wydaje się, że policjanci z „drogówki”, poza przyjemnością z kontrolowania kierowców, sami nie przechodzą trudnych egzaminów są w błędzie. Co roku w komendach organizuje się konkurs na najlepszego policjanta ruchu drogowego. Nie można tego porównać nawet z najgorszym egzaminem na prawo jazdy, jaki pamiętamy z własnego doświadczenia lub barwnych historii opowiadanych przez naszych znajomych. (…)
Piłka jest okrągła, a kluby są dwa
Współpraca z klubami oraz rozpoznanie grup pseudokibiców w ramach przygotowań do EURO 2012 to główne zadania nowo utworzonego Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji. Na stadionach pojawią się niebawem policyjni spottersi.
Na półkach nie ma jeszcze wypełnionych segregatorów, linie telefoniczne nie są jeszcze rozgrzane do czerwoności, ale zapał do pracy jest wielki. Tak wyglądają pierwsze dni funkcjonowania nowego wydziału. Na pustych ścianach zawisły nieśmiało pierwsze kalendarze, oczywiście z motywem piłkarskim. Zawiązują się pierwsze przyjaźnie. Tutaj rozmowy o rozgrywkach piłkarskich są jak najbardziej pożądane. (…)
Czy naprawdę walczymy z pedofilią?
Dziecko - najważniejsze praktycznie dobro każdego rodzica. Wymaga szczególnej ochrony. Pełno jest bowiem zła, które nieświadoma niczego taka małoletnia osoba może na siebie ściągnąć. Wszyscy chcemy dla nich dobrze. Pytanie jest jedno - czy na pewno dobrze chronimy dzieci?
W chwili obecnej trwa olbrzymia krucjata medialna wymierzona przeciwko pedofilom. To najbardziej ohydna zbrodnia tuż po zabójstwie (chociaż w kodeksie jest tylko występkiem). Jest to tak oczywiste, iż nie ma potrzeby nad tym się rozwodzić. Media pełne są doniesień o dzieciach gwałconych lub zmuszonych do odbywania stosunków seksualnych ze swoimi rodzicami, wujkami czy też osobami obcymi. Informacje o ilości osób, jakie zostały objęte zarzutami, idą w dziesiątki. Akcja "bezpieczne dziecko w internecie" daje szanse na uchronienie naszych pociech namiętnie korzystających z sieci. Pięknie, prawda? Nic tylko powiedzieć - chronimy nasze dzieci. Pytanie tylko, przed czym?
Pełne teksty oraz pozostałe artykuły przeczytasz w elektronicznym wydaniu Stołecznego Magazynu Policyjnego – do pobrania w formacie PDF.