Numery archiwalne

Stołeczny Magazyn Policyjny - nr 05/2011

16.06.2011 • Elżbieta Sandecka-Pultowicz

W numerze między innymi: Przestępstwa z nienawiści, Złoty rok Daniela, Do biegu gotowi START!!!, Wyścig z samym sobą, "Noc Muzeów" w Pałacu Mostowskich oraz wiele innych. Gorąco zapraszamy do lektury.

Przestępstwa z nienawiści

Wiek, wiara, płeć, niepełnosprawność, orientacja seksualna i rasa – mogą stać się pretekstem do przestępstw z nienawiści. Jak reagować na tego rodzaju zdarzenia, jak je kwalifikować i jak postępować z ofiarami? – tego uczą się policjanci z całej Polski. W naszej komendzie również trwa cykl szkoleń.

Złoty rok Daniela

Rok 2011 dla młodszego aspiranta Daniela Grzyba z Oddziału Prewencji Policji zapisze się jako niezwykle wyjątkowy. Zdobył złoty medal tegorocznego pucharu Polski w Kickboxingu w kat. 74 kg, zajął również I miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski. W sierpniu włoży złoty krążek na palec swojej wybranki.

Do biegu, gotowi, START !!!

Obchody Święta Wisły co roku przyciągają tłumy. Tak było również 21 maja 2011 r., kiedy odbył się pierwszy amatorski bieg, tzw. Bieg Wisły. Organizatorami imprezy był Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Komenda Stołeczna Policji oraz sekcja strzelecka CWKS Legia.

Wyścig z samym sobą

Wszystko zaczęło się od papierosów. To były nawet dwie paczki dziennie. Od kiedy kom. Mirosław Wasil powiedział sobie „stop”, w jego życiu zmieniło się wiele. Odkrył nową pasję, która daje mu przyjemność, ale przede wszystkim zdrowie.

„Noc Muzeów” w Pałacu Mostowskich

Niemal trzy tysiące osób pod osłoną nocy odwiedziło Muzeum Policji w komendzie stołecznej. Wśród zwiedzających byli rodzice z dziećmi, osoby starsze, studenci oraz goście z zagranicy.

Druskienniki

„Litwo! Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie, widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.”