Numery archiwalne

Stołeczny Magazyn Policyjny - nr 06/2011

25.07.2011 • Elżbieta Sandecka-Pultowicz

W numerze między innymi: Wakacje czas zacząć, Wspomnienia emerytowanego dochodzeniowca, Dni otwarte NBP, nie tylko pieniądze się liczą, W drodze za kratki, „Ewolucja doskonałości” polskiej Policji, Dzień Dziecka. Gorąco zapraszamy do lektury.

Wakacje czas zacząć

Z okazji rozpoczynających się wakacji, centrum handlowe Arkadia oraz Komenda Stołeczna Policji zorganizowały piknik „BEZPIECZNE WAKACJE”.

 

Wspomnienia emerytowanego dochodzeniowca

Zaczynał od zwykłego szeregowca, a skończył na stanowisku naczelnika ze stopniem inspektora. Kiedyś zabiegany, zalatany, obecnie wyrabia swoje zaległe, prywatne nadgodziny na zasłużonej emeryturze. Moim rozmówcą jest Andrzej Eibel, były naczelnik wydziałów Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego KSP.

 

Dni otwarte NBP, nie tylko pieniądze się liczą

Podczas otwartych dni w Narodowym Banku Polskim, można było zobaczyć wiele ciekawostek na co dzień niedostępnych dla mieszkańców Warszawy.

 

W drodze za kratki

Każdego dnia stołeczni funkcjonariusze Wydziału Konwojowego KSP dokonują około 200 konwojów i doprowadzeń. Coraz większa liczba procesów sądowych przyciągających uwagę mediów wymaga od policjantów dodatkowych zabezpieczeń.

 

„Ewolucja doskonałości” polskiej Policji

Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Robert Kukiełka, delegowany przez Komendanta Głównego Policji, po raz pierwszy w historii reprezentował polską Policję na prestiżowej dorocznej VII Konferencji Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej w miejscowości Kelowna w prowincji Kolumbia Brytyjska. Polska prezentacja zatytułowana „Lekcja dowodzenia” wzbudziła ogromne zainteresowanie, z doświadczeń stołecznej Policji chcą czerpać nie tylko kanadyjscy stróże prawa.

 

Dzień Dziecka

Ale się działo! Tegoroczny Dzień Dziecka można zaliczyć do jak najbardziej udanych. Nie zabrakło atrakcji, o co zresztą postarał się Wojewódzki Urząd Mazowiecki wraz z Komendą Stołeczną Policji.