Numery archiwalne

Stołeczny Magazyn Policyjny - nr 07/2011

17.10.2011 • Elżbieta Sandecka-Pultowicz

W numerze między innymi: 92. rocznica obchodów powstania polskiej Policji, Goool! Razy sześć, Stołeczna Policja w obronie przyrody, Kryptonim „Warszawa”, 300 mil do nieba. Gorąco zapraszamy do lektury.

92. rocznica obchodów powstania polskiej Policji

Tegoroczne Święto Policji jak zwykle było wielkim wydarzeniem. Nie tylko dla policjantów i pracowników cywilnych, ale i dla ludzi przybyłych 23 lipca na Plac Zamkowy w Warszawie.

Wszystko zaczęło się w samo południe, kiedy to spod Kościoła Wizytek w Warszawie wyruszyła parada, w której udział wzięła m.in. orkiestra i kompania reprezentacyjna z Komendy Stołecznej Policji, policjantki z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, reprezentacje policji z 15 państw pod opieką podkom. Agnieszki Hamelusz, policyjni motocykliści, dzieci uczestniczące w programach prewencyjnych, uczestnicy programu Pat, a także grupy rekonstrukcyjne.

 

Goool! Razy sześć.

To nie pierwsze tego typu piłkarskie starcie. I nie pierwszy raz wzbudziło tyle emocji. 24 lipca 2011 r. na boisku DOSiR Praga Północ m.st. Warszawy przy ul. Kawęczyńskiej 44 spotkały się dwie znakomite drużyny. Reprezentacja Policji oraz reprezentacja gwiazd piłkarskich i ekranu. Organizatorami imprezy byli m. in. Komenda Główna Policji, Centralne Biuro Śledcze KGP, Komenda Stołeczna Policji, Region CBŚ Stołecznej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz DOSiR Praga Północ m.st. Warszawy. Podczas rozgrzewki piłkarzy, na boisko paradnym krokiem wkroczyła orkiestra reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji prezentując kilka znanych utworów muzycznych. Następnie na murawie pojawił się zespół taneczny Bell ARTO Cheerleaders, który o szybsze bicie serca przyprawił szczególnie męską część widowni. Dziewczyny na boisku pojawiały się jeszcze kilkakrotnie, a w trakcie meczu machały rytmicznie biało-czerwonymi pomponami.

 

Stołeczna Policja w obronie przyrody

Ramowy plan współdziałania w zakresie ochrony przyrody Komenda Stołeczna Policji podpisała z Kampinoskim Parkiem Narodowym podczas uroczystej konferencji zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Roku Lasów. Warszawskich policjantów reprezentował I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor dr Robert Bałdys.

Konferencja z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP oraz Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnych za ochronę środowiska, posłów i senatorów oraz przedstawicieli środowiska akademickiego odbyła się w siedzibie dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego. Gościem honorowym spotkania był Prymas Senior kardynał Józef Glemp. W trakcie uroczystości osobom zaangażowanym i zasłużonym w ochronę Puszczy Kampinoskiej zostały wręczone wysokie odznaczenia państwowe.

 

Kryptonim „Warszawa”

Tak nazwano największą podoperację stołecznej Policji związanej z zabezpieczeniem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Główne centrum dowodzenia w Warszawie będzie usytuowane w Stołecznym Stanowisku Kierowania Komendy Stołecznej Policji, które jest odpowiedzialne za opracowanie planu dowódcy podoperacji „Warszawa”. Prace nad dokumentem określającym szczegółowo zadania i osoby odpowiedzialne za ich realizację właśnie się rozpoczęły.

 

300 mil do nieba

Wakacje to czas, kiedy próbujemy, choć na kilka dni stworzyć sobie niebo na Ziemi. Dla jednych będzie to plaża z palmami, dla innych ekscytujące safari. Jeszcze inni swojego błękitnego kawałka raju poszukają nad naszym poczciwym Bałtykiem. Wszystko zależy od pomysłowości, inicjatywy i nastawienia.