Numery archiwalne

Stołeczny Magazyn Policyjny - nr 11/2011

04.01.2012 • Elżbieta Sandecka-Pultowicz

W numerze między innymi: Święto pracowników Policji, Na pierwszy ogień, Etyka w służbie cywilnej, Mniej pacjentów w „Białą Sobotę”, Już bez dymka, Pozostanie w naszej pamięci, Załoga żeglarska WRD KSP na podium, Halowe Mistrzostwa KSP w piłce nożnej, Good morning, Guten Morgen, Po 350 latach wyłowiono z Wisły skarb, Odzyskano antyki skradzione we Francji, Z cyklu „Podróże dalekie i bliskie”, Święto pracowników Policji w KSP. Gorąco zapraszamy do lektury.

W Białej Sali Pałacu Mostowskich 14 listopada br. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej, przypadającego na dzień 11 listopada. Z tej okazji Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Adam Mularz podziękował i złożył najlepsze życzenia pracownikom służby cywilnej zatrudnionym w komendzie stołecznej. Taka uroczystość odbyła się już po raz trzeci z rzędu.

Podziękowania za pracę i najlepsze życzenia złożył zgromadzonym Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Adam Mularz. Listami gratulacyjnymi uhonorowani zostali pracownicy korpusu służby cywilnej, a także osoby cywilne spoza korpusu. „To uznanie ma również formalny wymiar, bowiem stosowny wpis o wyróżnieniu znajdzie się w aktach osobowych każdego pracownika” - powiedział komendant. Łącznie listy gratulacyjne oraz symboliczną różę otrzymało 65 pracowników stołecznej Policji.

W szczególny sposób została wyróżniona Pani Małgorzata Kacperek z Punktu Obsługi Interesanta KSP. W uznaniu zaangażowania i wzorowego wypełniania obowiązków służbowych komendant stołeczny wręczył jej pamiątkowy grawerton. Wyróżnienia w formie zegarków za długoletni staż pracy otrzymali: Maria Skibska, Maria Idaszek, Wiesław Gołębiewski i Antoni Marczuk. W organizację uroczystości włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji działający w KSP. Reprezentant związku Pan Jan Gałązka podziękował komendantowi za inicjatywę zorganizowania takiego spotkania, a jednocześnie złożył gratulacje wszystkim pracownikom cywilnym. W pięknych słowach do zgromadzonych zwrócił się również
Kapelan KSP ks. Józef Jachimczak. W imieniu wyróżnionych podziękował Pan Marek Małecki. Dla wszystkich pracowników służby cywilnej orkiestra reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji zagrała koncert.

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

Pliki do pobrania