Numery archiwalne

Stołeczny Magazyn Policyjny - nr 12/2011

04.01.2012 • Elżbieta Sandecka-Pultowicz

W numerze między innymi: Życzenia świąteczne Komendanta Stołecznego Policji, Życzenia świąteczne Ewy Gawor Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Święta Bożego Narodzenia, Każdy może być mikołajem, Połów nie tylko "Na Wspólnej", Broń - jakie regulacje w UE?, CLK Policji, Wylosowano 56 biletów na EURO 2012, "Wacek", Z cyklu "Podróże dalekie i bliskie", "Policjanci są wśród nas" Gorąco zapraszamy do lektury.

Parada ponad 200 Mikołajów na motocyklach pilotowana przez policjantów stołecznego wydziału ruchu drogowego przejechała w pierwszą niedzielę grudnia ulicami Warszawy. W ten sposób rozpoczęła się tegoroczna akcja charytatywna pomocy dzieciom z warszawskich domów dziecka. Barwny korowód ruszył z Placu Konstytucji, by po kilkudziesięciu minutach dotrzeć na Plac Zamkowy. Tam na najmłodszych i ich opiekunów czekały już liczne atrakcje. Zakończenie wieczoru uświetnił występ zespołu Oddział Zamknięty. Patronat honorowy nad tegoroczną akcją objął Komendant Stołeczny Policji.

„Motomikołajki” to coroczna akcja pomocy dzieciom ze stołecznych domów dziecka organizowana już po raz kolejny przez Stowarzyszenie Motocyklistów EWO. Dziesiątki Mikołajów na motocyklach ruszyły przed południem 4 grudnia z Placu Konstytucji, pilotowane przez policjantów ruchu drogowego. Przejechały przez centrum miasta, by dotrzeć do dzieci zgromadzonych już na Placu Zamkowym. Dla najmłodszych przygotowano słodkie upominki, maskotki, balony, pokaz baniek mydlanych, spotkanie z drużyną futbolu amerykańskiego i konkurs na NajMikołaja i NajMikołajkę. W tegoroczną akcję włączyli się również policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze „drogówki” zadbali o bezpieczeństwo motocyklistów na trasach przejazdu parady
pilotując barwny orszak. Z pewnością atrakcją dla dzieci i ich opiekunów była możliwość przyjrzenia się policjantom na quadach i patrolowi konnemu. Zaprezentowano też wóz strażacki. Patronat honorowy nad akcją charytatywną objął Komendant Stołeczny Policji. Po południu parada Motomikołajów przejechała do ośrodka sportu i rekreacji przy ul. Polnej. Tam dla wychowanków domów dziecka przygotowano prezenty oraz liczne atrakcje: pokaz breakdance, zabawy z masą solną, eksperymenty naukowe, malowanie ozdób choinkowych, zabawy sprawnościowe, animacje z Klaunem czy budowanie recyklingowej stacji kosmicznej.

Uwieńczeniem akcji charytatywnej był wieczorny występ muzyków z Oddziału Zamkniętego. Dla wszystkich tych, którzy odwiedzili tego dnia klup Nowy Bolek zespół wykonał niejako hymn tegorocznego przedsięwzięcia - piosenkę „Niekochane”.
Utwór został napisany specjalnie dla dzieci około dwa lata temu. Dotychczas nie wydano go na żadnej płycie.

kom. Anna Kędzierzawska