Z życia garnizonu - Archiwum

  • Ach, co to był za ślub…

    Ogniwo Konne Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP obchodzi w tym roku 45-lecie. Z tej okazji na naszych łamach prezentujemy chronologicznie najciekawsze doniesienia ze starej ponad 150-stronicowej kroniki, wypełnionej historycznymi zdjęciami, ręcznymi wpisami oraz rycinami.

    Przeczytaj
  • Nie ma kary bez winy

    W latach dwudziestych ubiegłego stulecia okradał największe banki i instytucje finansowe w Polsce. Był poszukiwany w każdym regionie w kraju. Ostatecznie został zatrzymany przez stołecznych policjantów w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. O kim mowa? O „kasiarzu” wszech czasów, Stanisławie Kotowiczu.

    Przeczytaj
  • Tajemnice genetyki sądowej

    Genetyka sądowa to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin badawczych w kryminalistyce. Dzięki niej sprawcy wielu przestępstw nie mogą czuć się bezkarnie. Czy jest tak jednak w każdym przypadku? A może istnieje zbrodnia doskonała?

    Przeczytaj
  • Sala pierwszej pomocy

    Stołeczni policjanci mają do dyspozycji profesjonalną salę pierwszej pomocy, która mieści się na terenie Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP, w budynku nr 13 tzw. Ambulatorium OPP. Została ona utworzona w celu prowadzenia doskonalenia zawodowego z pierwszej pomocy dla funkcjonariuszy Policji, wśród których są ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ponadto WDZ KSP będzie przygotowywał ratowników do recertyfikacji uprawnień do wykonywania medycznych czynności ratunkowych.

    Przeczytaj
  • Ślubowało 140 policjantów

    10 stycznia br. odbyło się pierwsze w tym roku ślubowanie policjantów garnizonu stołecznego. Kultywując tradycję organizowania takich uroczystości w miejscach pamięci narodowej, młodzi funkcjonariusze słowa roty wypowiedzieli w Muzeum Powstania Warszawskiego.

    Przeczytaj
  • Efekty pracy policjantów stołecznego garnizonu w 2016 r.

    W czwartek 19 stycznia odbyła się odprawa roczna, podczas której stołeczni policjanci podsumowali efekty pracy w roku 2016. Zabezpieczenie Szczytu NATO, udział w Światowych Dniach Młodzieży, obchody Dnia Niepodległości to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stanęli policjanci w minionym roku. Za sprostanie im dziękował między innymi Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

    Przeczytaj
  • Zmiany w dowództwie OPP

    Podczas uroczystego apelu w OPP w Warszawie po wieloletniej służbie ze stanowiskiem pożegnał się dowódca insp. Robert Deszcz. Decyzją Komendanta Stołecznego Policji od 29 grudnia 2016 r. stanowisko dowódcy objął dotychczasowy zastępca mł. insp. Daniel Kubiak.

    Przeczytaj
  • Policyjny posterunek

    15 stycznia odbyła się uroczysta zmiana Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem pododdziału reprezentującego Policję wystawionego przez OPP w Warszawie. To pierwsza taka zmiana z udziałem funkcjonariuszy Policji w tym roku. Kolejne zaplanowano na 7 maja, 16 lipca oraz 19 listopada.

    Przeczytaj
  • Starszy dzielnicowy - nowe stanowisko w Policji

    W MSWiA odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Dzielnicowy bliżej nas” z udziałem ministra Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka oraz profesorów, samorządowców, kuratorów zawodowych, policjantów, przedstawicieli Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, a także organizacji rządowych i pozarządowych zajmujących się poprawą bezpieczeństwa i pomocą społeczną.

    Przeczytaj