Z życia garnizonu - Archiwum

  • Pogoń za lisem

    Ogniwo Konne Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP obchodzi w tym roku 45-lecie. Z tej okazji na naszych łamach prezentujemy chronologicznie najciekawsze doniesienia ze starej ponad 150-stronicowej kroniki, wypełnionej historycznymi zdjęciami, ręcznymi wpisami oraz rycinami.

    Przeczytaj
  • Podkomisarz Rotmil na tropie napastników

    Mogliby spokojnie wrócić do domów, jednak za swoje zuchwałe zachowanie trafili do policyjnej celi. W ułamku sekundy diametralnie zmienił się ich los. Może to młodzieńcza fantazja doprowadziła ich do zguby, a może wszystko było zaplanowane...

    Przeczytaj
  • Słuchać, pomagać, reagować

    Tak w skrócie można opisać podstawowe umiejętności dobrego dzielnicowego. Rozwijanie tych cech jest możliwe dzięki zainicjowanemu przez MSWiA programowi „Dzielnicowy bliżej nas”, w ramach którego organizowane są warsztaty dla wszystkich dzielnicowych stołecznego garnizonu. Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP we współpracy z Wydziałem Prewencji oraz Wydziałem Psychologów prowadzi szkolenia, w których bierze udział około 600 policjantów wykonujących zadania dzielnicowego oraz 115 przedstawicieli kadry kierowniczej nadzorującej pracę dzielnicowych.

    Przeczytaj
  • Razem zmieniamy Internet na lepsze

    Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, już po raz 13. zorganizowało Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji odbyła się konferencja z udziałem kilkuset osób zaangażowanych w budowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

    Przeczytaj
  • Marriott Everest Run: policjanci biegną po schodach

    Już po raz trzeci w Warszawie odbył się charytatywny bieg po schodach jednego z najwyższych budynków w stolicy. Zawodnicy musieli wbiec na 42 piętro aż 65 razy. Wśród 20 sztafet czteroosobowych nie zabrakło też sztafety z udziałem policjantów. W jej składzie było: dwóch funkcjonariuszy OPP KSP (sierż. Przemysław Abramczuk – 3x, st. asp. Karol Piechowski – 1x), policjant z KPP w Białej Podlaskiej (sierż. sztab. Krzysztof Iwan – 2x) oraz jedyna kobieta w zespole – Marta Chruściel – 3x).

    Przeczytaj
  • Wizyta policjantów z Portugalii

    Komendant Stołeczny Policji gościł delegację z Komendy Głównej Policji Portugalii oraz Komendy Stołecznej Policji z Lizbony. Wizyta była rezultatem nawiązanej współpracy podczas realizacji projektu pt.: „Szkolenie służb logistycznych na rzecz wspierania działań policji w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości” realizowanego w ramach programu Erasmus +.

    Przeczytaj
  • Sprzęt najnowszej generacji w stołecznym laboratorium

    W stołecznym laboratorium kryminalistycznym odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego ze środków własnych samorządu warszawskiego. Nowe wyposażenie zakupione zostało w latach 2015-2016 i kosztowało w sumie ponad 3 miliony złotych. Teraz będzie wykorzystywane przez biegłych kryminalistyki m.in. do badań śladów z nielegalnych laboratoriów produkujących narkotyki czy też podczas przygotowywania ekspertyz kryminalistycznych związanych z badaniami DNA.

    Przeczytaj
  • Trofea rozdane

    Od 8 do 10 lutego w Warszawie 65 drużyn z kilkunastu krajów wzięło udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w piłce halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. W ten sposób każdego roku funkcjonariusze różnych formacji upamiętniają tragiczną śmierć policjanta WWP KSP.

    Przeczytaj
  • Siódma rocznica śmierci podkom. Andrzeja Struja

    „Zginął, bo nie przeszedł obojętnie wobec zła” - taki napis widnieje na tablicy pamiątkowej wmurowanej w kapliczkę, gdzie siedem lat temu tragicznie zginął funkcjonariusz stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. W rocznicę śmierci podkom. Andrzeja Struja, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski uczcili pamięć bohaterskiego policjanta i złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową na warszawskiej Woli.

    Przeczytaj
  • Pomaganie jest we krwi

    Zorganizowana 10 lutego zbiórka krwi miała charakter zbiórki otwartej, czyli nie była przeznaczona dla konkretnej osoby. Zgłosiło się 21 osób, z czego 17 zakwalifikowało się do dalszego etapu. Łącznie zebrano prawie 8 litrów krwi. Nie zabrakło uśmiechów, żartów, miłych słów i „stałych bywalców”.

    Przeczytaj