Z życia garnizonu - Archiwum

  • Akademia Zdrowia Bezpiecznego Seniora

    W ostatnim czasie obserwujemy dynamiczny wzrost populacji osób starszych. Wynika to z ze zmian demograficznych i spadku umieralności we wcześniejszych okresach życia. Ostatnie dekady to czas gloryfikacji młodości, sprawności i zabawy. Starość nie jest okresem przez nas wyczekiwanym, a wizerunek osoby starszej wiąże się z ustalonymi stereotypami, zazwyczaj negatywnymi. Należy to zmienić.

    Przeczytaj
  • Ruszyła „Warszawska Linia Edukacyjna”

    Od dziesięciu lat w każdy piątek w trakcie roku szkolnego uczniowie szkół podstawowych mają okazję uczestniczyć w zajęciach, podczas których uczą się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy oraz poznają zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Spotkania są nietypowe i prowadzą je nietypowi nauczyciele w nietypowej sali lekcyjnej. Dotychczas w przedsięwzięciu udział wzięło ponad 9 tys. dzieci.

    Przeczytaj
  • Konferencja Szefów Policji Kryminalnych Miast Europy Środkowej

    W dniach 23-26 października 2018 roku odbyła się jubileuszowa 40. Konferencja Szefów Policji Kryminalnych Miast Europy Środkowej, której organizatorem i gospodarzem było Prezydium Policji w Pradze. W spotkaniu wzięły udział delegacje z Berlina, Bratysławy, Bukaresztu, Monachium, Warszawy oraz Wiednia. Goście powitani zostali przez płk. Jana Ptáčka - Prezydenta Policji w Pradze oraz płk. dr. Ivana Smékala-Wiceprezydenta Policji w Pradze. Komendę Stołeczną Policji reprezentował Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych mł. insp. Krzysztof Smela.

    Przeczytaj
  • 9 miesięcy w statystykach

    W auli wykładowej Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP im. K. Fuchsa w Piasecznie 11 października 2018 r. odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej. Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji odpowiedzialni za pion prewencji, kryminalny i logistyki przedstawili wyniki za pierwsze 9 miesięcy tego roku. W omawianym okresie odnotowano mniejszą liczbę popełnianych przestępstw z kategorii najbardziej uciążliwych społecznie: bójka lub pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia w porównaniu z analogicznymi miesiącami ubiegłego roku.

    Przeczytaj
  • #StopNiewolnictwu

    Kilkanaście tysięcy Polaków rocznie wpada w pułapkę współczesnego niewolnictwa. To nie tylko zmuszanie do prostytucji. Rosnąca liczba przypadków dotyczy zniewolenia poprzez pracę. 17 października, z inicjatywy Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, ruszyła kampania społeczna „S.O.S. przeciw handlarzom i łowcom dusz”. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są również: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Armia Zbawienia i Fakt Gazeta Codzienna. Patronat honorowy objęła Ambasada Brytyjska w Warszawie.

    Przeczytaj
  • Najlepszy dyżurny w garnizonie

    Przyjmowanie zgłoszeń, organizowanie działań pościgowych, kierowanie siłami i środkami będącymi w dyspozycji, sprawowanie nadzoru nad osobami zatrzymanymi oraz dokumentowanie wykonanych czynności – to tylko niektóre z zadań, jakie na co dzień wykonują funkcjonariusze służby dyżurnej. 2 października podczas stołecznych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji wyłoniono dyżurnego najlepszego w garnizonie, został nim asp. sztab. Marek Bryciński z KPP w Piasecznie.

    Przeczytaj