Z życia garnizonu - Archiwum

  • 100 litrów krwi na 100-lecie Policji

    Wśród przedsięwzięć zaplanowanych z okazji obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej znalazła się akcja zbiórki krwi zorganizowana 5 lipca przed gmachem Komendy Stołecznej Policji. W ciągu 8 godzin w ambulansach i przy stanowiskach przygotowanych w budynku, tym bezcennym darem dzielili się policjanci i pracownicy Policji garnizonu stołecznego. Podczas zbiórki zebrano ponad 100 litrów krwi, ale na tym nie koniec. Akcja ta będzie kontynuowana. Ten życiodajny płyn zostanie wykorzystany do ratowania życia potrzebujących.

    Przeczytaj
  • Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

    Święto Policji to szczególna okazja, by podziękować Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym za służbę na rzecz bezpieczeństwa oraz dbanie o ład i porządek w naszych małych Ojczyznach.

    Przeczytaj
  • Życzenia Komendanta Stołecznego Policji

    Z okazji wyjątkowego w tym roku Święta Policji w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej mam ogromny przywilej złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia pomyślności oraz wytrwałości w służbie na rzecz wspólnego i odpowiedzialnego budowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy i okolic.

    Przeczytaj
  • Na tropie zagadek sprzed lat

    „Dobry wieczór, Dariusz Bohatkiewicz, magazyn kryminalny 997“ – tak wita widzów w czwartki tuż przed 23.00 gospodarz programu, emitowanego w telewizji polskiej z przerwami od lat 80. Mimo różnych zawirowań na przestrzeni kolejnych dekad magazyn od ponad roku ponownie jest na wizji, a producenci stawiają sobie za główny cel rozwiązanie, przy współpracy z Policją oraz pomocy widzów, niewyjaśnionych dotąd spraw kryminalnych. Wśród policyjnych ekspertów biorących udział w nagraniach są także funkcjonariusze z KSP.

    Przeczytaj
  • Job shadowing po policyjnemu

    Podnoszenie kwalifikacji poprzez obserwację pracy innych zwykle kojarzy się z nabywaniem kompetencji przez młodych pracowników. Tymczasem job shadowing u zagranicznych partnerów policyjnych może pomóc w rozwoju nawet doświadczonym fachowcom, a program Erasmus + daje takie możliwości. Jednak Komenda Stołeczna Policji musiała sobie najpierw „zapracować na dobrą opinię”, umożliwiającą realizowanie przedsięwzięć szkoleniowych przy wsparciu programu.

    Przeczytaj
  • Pomagają innym już od 20 lat

    W tym roku mija 20 lat od decyzji Komendanta Głównego Policji o utworzeniu w strukturach Komendy Stołecznej Policji specjalistycznej komórki. Wydział Psychologów, bo to o nim mowa, tworzą funkcjonariusze i pracownicy cywilni z wykształceniem psychologicznym. Oprócz wiedzy, kompetencji i fachowości muszą posiadać także pewne predyspozycje psychiczne. Niesienie pomocy osobom, które przeżyły trudne lub tragiczne chwile, wymaga przede wszystkim wysokiej odporności na stres, dużej empatii, stanowczości i asertywności.

    Przeczytaj