Z życia garnizonu - Archiwum

  • Mazowiecka młodzież o współczesnych zagrożeniach

    Niezwykle utalentowani, kreatywni, otwarci na nowe wyzwania i oryginalni w interpretacji rzeczywistości z zachowaniem estetycznych form przekazu – tymi słowami w skrócie można opisać uczestników konkursu pn. „Współczesne zagrożenia”. W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie z mazowieckich szkół. Ich zadaniem było przygotowanie filmu, reportażu lub wideoklipu promującego pozytywne postawy społeczne oraz formy spędzania czasu wolnego. Na wybraną pracę głos mogli oddać followersi odwiedzający policyjne profile stołecznej i radomskiej komendy. Najwięcej lajków zdobyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Natomiast jury przyznało dwie nagrody. Jedna z nich trafiła do młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, druga – do młodych artystów ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy w Warszawie.

    Przeczytaj
  • Insp. Sławomir Piekut nowym zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

    Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wręczył rozkaz personalny insp. Sławomirowi Piekutowi powierzający obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

    Przeczytaj
  • Rzeczny jubileusz

    W trudnym czasie nastał nam jubileusz – 100 lat Policji Rzecznej i działalności komisariatu nad Wisłą. 1 kwietnia 1920 roku Straż Rzeczna została przekształcona w Policję Rzeczną, która od tego momentu do dnia dzisiejszego pełni szczególną rolę w stołecznej Policji. Większość uroczystości i wydarzeń zostało odwołanych lub wstrzymanych, aby wszystkie siły poświęcić walce z epidemią. Kiedy świat wróci do swojego normalnego biegu, będziemy mogli świętować stulecie Komisariatu Rzecznego.

    Przeczytaj
  • #hashtag w czasach epidemii

    Ludzie stale wymyślają sposoby na ułatwienie sobie i innym komunikacji online. W tej kwestii niezaprzeczalnie idziemy z postępem. Trendem ostatnich lat w mediach społecznościowych jest #hashtag lub jeśli ktoś woli #hasztag. Co to jest? Gdzie i jak go wykorzystujemy? Jak bardzo przydaje się teraz, w czasie epidemii koronawirusa? Jakich haseł w dobie obecnego kryzysu najczęściej używamy?

    Przeczytaj
  • Bezpiecznie i sprawnie

    Codziennie każdy z nas śledzi informacje z kraju i ze świata dotyczące pandemii koronawirusa. Choć nie zawsze są one optymistyczne, staramy się patrzeć w przyszłość pozytywnie. Przykładem mogą być Włosi, którzy będąc w tragicznej sytuacji, jaka wynikła z szybko rosnącej liczby zachorowań oraz zgonów, pozostali w domu i nie poddali się, czego dowodem były koncerty na balkonach. W ostatnich tygodniach opustoszałe ulice miast mogliśmy obserwować także w Polsce. Każdy kto móg pracował zdalnie. Nie jest to jednak możliwe w przypadku zawodów, których głównym zadaniem jest niesienie pomocy czy dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Lekarze, pielęgniarki, policjanci oraz przedstawiciele wielu innych profesji każdego dnia wypełniają swoje obowiązki z narażeniem zdrowia i życia.

    Przeczytaj
  • Stołeczna Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny

    Policjanci wspierają służby sanitarne i przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną są obecne w miejscu jej wyznaczenia oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i ośrodków pomocy społecznej. Tylko w ciągu jednej doby na terenie stołecznego garnizonu funkcjonariusze Policji kontaktują się z 11.000 osób (dane z 31.03).

    Przeczytaj