Z życia garnizonu - Archiwum

  • Ceremoniał policyjny w praktyce - oddawanie honorów

    Przeczytaj
  • Praktyczny poradnik savoir - vivre wobec osób niepełnosprawnych

    Przeczytaj
  • Sukces w prestiżowych zawodach wilanowskiego policjanta

    Młodszy aspirant Sebastian Garbień, wilanowski policjant i zawodnik brazylijskiego jiu-jtsu, zdobył tytuł w prestiżowych zawodach. To wyróżnienie jest ukoronowaniem jego ciężkich treningów, ale również potwierdzeniem tego, że w życiu warto mieć pasję. Na co dzień Sebastian jako funkcjonariusz pracuje w wydziale prewencji wilanowskiego komisariatu.

    Przeczytaj
  • Chłopcy do bicia - nie do pobicia

    Dobrze zorganizowana defensywa i tylko pięć puszczonych bramek w dziewięciu spotkaniach w letniej kolejce zaowocowały przejściem do pierwszej ligi ZINA. Ich rywale nie mieli wtedy wiele do powiedzenia. Beniaminek Ligi Bemowskiej także w kolejce zimowej nie pozostawił nikomu złudzeń, że awans był w pełni zasłużony – obecne rozgrywki kończą jako dziewiąta ekipa. Chłopcy do bicia – bo o nich mowa – to zespół, w skład którego wchodzą prawie sami policjanci. A za ich sukcesami, mimo że to drużyna, stoi jeden człowiek – kapitan Jarek Grzywacz - na co dzień Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich i Patologii na warszawskiej „czwórce”.

    Przeczytaj
  • Każdy szczegół ma znaczenie

    Współczesne seriale zajmujące się tematyką kryminalistyki – szeroko pojętej – bardzo wypaczyły obraz portretu pamięciowego w rzeczywistej, współczesnej jego formie. Nie jest to więc szkic wykonywany odręcznie, „na kolanie”, wśród biegających wokół postronnych osób, czy też „burza myśli” kilku świadków naraz tworzących wizerunek jednego sprawcy. Nie jest to też „list gończy” z napisem „POSZUKIWANY”. Jest to natomiast żmudna, ciężka praca dwóch osób: świadka bądź też osoby pokrzywdzonej i eksperta kryminalistyki z zakresu odtwarzania wyglądu osób i przedmiotów. Ma ona na celu jak najwierniejsze odtworzenie wizerunku sprawcy zapamiętanego przez opisującą go osobę.

    Przeczytaj
  • Jubileusz Wydziału do walki z Korupcją

    W styczniu 2014 roku mija już 10 lat istnienia Wydziału do walki z Korupcją Komendy Stołecznej Policji. Z tej okazji naczelnik, mł. insp. Mariusz Markowiak, przypomina, czym jest korupcja, jakie obszary obejmuje.

    Przeczytaj
  • Praktyczny poradnik savoir - vivre wobec osób niepełnosprawnych

    Przeczytaj
  • Z Borsukiem bezpieczniej

    Pomysł mojego istnienia zrodził się w głowach policjantów prewencji kryminalnej oraz realizatorów Warszawskiego Programu „Bezpieczne Miasto” Komendy Stołecznej Policji, którzy propagowali tematykę bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych.

    Przeczytaj
  • Zaproszenie do udziału w działaniach profilaktycznych pn. „Koleją po wiedzę”

    Komenda Stołeczna Policji w ramach programu profilaktycznego z zakresu propagowania zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania w środkach komunikacji publicznej pn. „Bezpieczny i kulturalny pasażer” opracowała scenariusz działań profilaktycznych, które przy współpracy z Muzeum Kolejnictwa w Warszawie oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Mazowieckiego realizowane będą na obszarze kolejowym.

    Przeczytaj

Wybierz Strony